Všude blízko

Les za dveřmi a centrum Prahy na dosah. Tak se dají charakterizovat hlavní benefity lokality, do níž je projekt Bytového domu Pod Jalovým dvorem situován. V krátké pěší vzdálenosti od Krčského lesa, největšího zalesněného území města Prahy a zároveň v blízkosti ulice Vídeňská, jež zaručuje velmi rychlou dosažitelnost centra města. Tato ulice je od budoucího domu oddělena dalšími zastavěnými pozemky a zelení, takže její provoz v žádném případě nenarušuje pohodu bydlení. Jednoduchá dopravní dostupnost autem je zajištěna zejména nedalekým propojením ulice Vídeňská s magistrálou do centra, Jižní spojkou a dálnicí D1. Nepřetržitá autobusová doprava navazuje na metro Kačerov, jenž je na trase C a směřuje přímo do centra města. Již tak rychlá dostupnost centra se ještě zvýší a zpohodlní zprovozněním stanice Nové Dvory, která je součástí budované trasy D pražského metra.

Centrum Prahy
7 km, 12 min.
Arkády Pankrác
1,5 km, 5 min.
Budoucí stanice metra D
600 m, 6 min.

Bezprostřední blízkost lesoparku nabízí širokou paletu odpočinkových aktivit i sportovního vyžití. Klidnými procházkami s posezením v zahradní restauraci počínaje, přes běh, až po jízdu na kole a tenis. Blízkost romantického zámeckého hotelu Chateau St. Havel nabízí jak prvotřídní kulinářské zážitky, tak golfové hřiště. Další golfové hřiště se nachází v nedalekých Hodkovičkách.

Občanská vybavenost zahrnuje v bezprostřední blízkosti Thomayerovu nemocnici, specializované pracoviště IKEM, PORG – základní pětitřídní školu s rozšířenou výukou angličtiny, dále základní školu U Krčského lesa i několik dětských školek, nejbližší v ulicích Tajovského a Hurbanova. Samozřejmostí je široká paleta nákupních možností, od supermarketů až po blízká nákupní centra Chodov, Arkády Pankrác a Novodvorská Plaza.